Renovace

Nabízíme kompletní renovace dřevěných podlah a to nejen povrchovou úpravu, ale i opravu samotné podlahy a podkladu.

  Oprava podkladu
Rozebrání stávající podlahy, vyzpravení podkladu, vyčištění a vyrovnání trámové podlahy. V případně potřeby se provádí výměna unavených či poškozených dílců. Na betonovu mazaninu se provadí vyrovnání podlah vystěrkováním samonivelační hmotou.

  Pokladka starých či rozebraných podlah
Provádí se třídění a čištění dílců a následné lepení či přibíjení dle typu podkladu.

  Oprava podlahy
V případě, že podlaha místy nedrží dochází k bodovému podlepení, popřípadně k rozebrání části podlahy a plošnému přilepení. Neopravitelné poškození nebo chybějící větší části podlahy nahrazujeme v případě možností podobně starým stejným typem materiálu, aby byly náhrady co nejméně viditelné. Ve vyjímečných případech nebo nedostupnosti starých prvků používáme materiály nové.

  Broušení podlah
Při renovaci podlah se provádějí tyto úkony: komplení vybroušení plochy, celoplošné tmelení spár, začištění povrchu, lakování nebo olejování a následně lištování.


Rozbroušené dubové parkety. Podlaha vybroušená do čista. Finální povrchová úprava provedená vytvrzovacím olejem.
1. Rozbroušené dubové parkety.
2. Podlaha vybroušená do čista.
3. Finální povrchová úprava provedená vytvrzovacím olejem.

Reference:

RD Chropyně
Ikdyž nastane nečekaná situace jako vytopení podlahy vodou, najdeme vždy řešení, jak podlahu opravit. V tomto případě se jedná o výměnu části parket, které se následkem vytopení zduly (zvedly se do oblouku o výšši přibližně 30 cm). Část podlahy se rozebrala, nechala vyschnout, doplnila o nové parkety a znovu vybrousila. Na posledních dvou fotografiích je (neni) vidět napojení staré a doplňované části podlahy s hotovou povrchovou úpravou tvrdým voskovým olejem.
Doplnění nových parket do původní dřevěné podlahy. Původní a nové parkety před broušením. Doplněné parkety a původní podlaha po povrchové úpravě. Staré a nové parkety přímo v místě napojení. Porchová úprava tvrdým voskovým olejem.
VOŠUP Praha
Někdy je až neuvěřitelné, co se dá najít pod tou hromadou špíny. Na fotografiích jsou 90. let staré dubové parkety vzor stromeček, které nebyly nikdy broušeny, jen napuštěny pastou. Před naší renovací podlaha nebyla nijak zakryta a probýhaly na ní veškeré stavební práce. Naděje, že by výsledek mohl být alespoň trochu hezký byla opravdu mizivá. Jelikož se jednalo o historický objekt bylo přáním zákaznika tónovat podlahu do původní červené barvy a povrchovou úpravu provést tvrdým voskovým olejem. Byla to hrozná dřina, ale vyplatila se...
Původní stav parketové podlahy. Fotografie před začátkem broušení parket. Renovace 90 let staré dřevěné podlahy. Podlaha po renovaci, povrchová úprava tvrdým voskovým olejem. 90. let stará dřevěné podlaha po renovaci. Podlaha z parket, vzor stromeček. Renovace původních parket.
Byt Kroměříž
Renovace starých parket z buku. Povrchová úprava dřevěné podlahy byla provedena tvrdým voskovým olejem.
Renovace starých parket z buku. Podlaha po renovaci, povrchová úprava tvrdým voskovým olejem.
Byt Kroměříž
Renovace původní třícet let staré podlahy, položené na podkladu z hobry. Povrchová úprava mozaiky z dubu byla provedena tvrdým voskovým olejem.
První fotografie je k posouzení před započetím broušení.
Podlaha před započetím renovace. Podlaha po renovaci, povrchová úprava tvrdým voskovým olejem. Podlaha typ mozaika, vzor šachovnice. Renovace původních parket. Renovace třicet let staré šachovnicové podlahy.
Rodinný dům Šelešovice
Rodinný dům Šelešovice - renovace parket z buku, montáž medailonu a bordury Rodinný dům Šelešovice - renovace parket z buku, montáž medailonu a bordury Rodinný dům Šelešovice - renovace parket z buku, montáž medailonu a bordury Rodinný dům Šelešovice - renovace parket z buku, montáž medailonu a bordury
Byt Ostrava
Byt Ostrava - renovace bukových parket Byt Ostrava - renovace bukových parket Byt Ostrava - renovace bukových parket Byt Ostrava - renovace bukových parket Byt Ostrava - renovace bukových parket
Byt Ostrava
Byt Ostrava - renovace dubových parket Byt Ostrava - renovace dubových parket Byt Ostrava - renovace dubových parket
Zámek Štiřín
Zámek Štiřín - renovace parketových čtverců z dubu Zámek Štiřín - renovace parketových čtverců z dubu Zámek Štiřín - renovace parketových čtverců z dubu
Byt Ostrava
Byt Ostrava - renovace bukových parket Byt Ostrava - renovace bukových parket Byt Ostrava - renovace bukových parket Byt Ostrava - renovace bukových parket

 

Rychlý návrat do vrchní části stránek.
Více zajímavostí najdete na našich facebookových stránkách.

RYCHLÉ ODKAZY