Parkety
Parketa (vlys) je hoblovaný obdelníkový přířez dřeva, který má po celém svém obvodu jednoduchý typ zámku tzv. péro a drážku a na spodní straně (nepohledové) se nachází podelné zářezy. Klasický vlys je vyroben z jednoho kusu dřeva, nejedná se o slepenec z více segmentů nebo různých druhů materiálů.

Palubky
Podlahové palubky jsou tradiční podlahovou krytinou, která je vyrobena z masivního dřeva.Jedná se o profilované lamely opatřené perem a drážkou. Vlhkost podlahových desek by se měla pohybovat okolo 10 %, protože se používají v interiéru na rozdíl od obkladových, které se využívají i ve venkovním prostředí. Nejběžnějším materiálem je dub, smrk, borovice, modřín.

Mozaiky
Jsou vyrobeny z lamel malých rozměrů, které jsou poskládány do různých vzorů.

Průmyslové mozaiky
Průmyslové mozaiky (kantovky) jsou podlahy složené z malých segmentů. Jsou to lamelky bez pera a drážky. Pokládají se na tupo, většinou svázané v pásech lepící páskou, která se následně odbrousí. Kvůli malým rozměrům proužků dřeva je podlaha velmi stabilní, také je její životnost delší vůči klasické podlaze s perem a drážkou.

Čtverce
Zámecké čtverce jsou parketové čtverce složené z masivních dílců spojených vloženým perem. Podlaha je tvořena tedy různými geometrickými tvary a poskytuje širokou škálu možností provedení. V naší nabídce máme okolo 300 druhů čtverců. Disponujeme kompletním výrobním zázemím s dostatečnou kapacitou vyhovět i náročnějším požadavkům. Čtverce vyrábíme v různých formátech, typech dřevin a rozmanitých vypracování.

Bordury
Bordura je dominantním ozdobným prvkem podlah. Elegantně ukončuje položenou plochu podlahy a dává místnosti vyniknout její charakter.

Intarzie
Podlahové intarzie patří k ozvláštňujícím prvkům prostoru. Je to „obraz“ vytvořený skládáním a lepením segmentů různých barev a velikostí. Jedná se o starou historickou techniku, hojně používanou nejen na zámcích.

Lišty
Lišty slučují podlahu se stěnou, proto je důležité jejich elegantní a čisté propojení. Používáme lišty ploché, profilové ale i dekorační. Výběr lišt se přizpůsobuje typu a druhu podlahy a samozřejmě danému prostoru.

Renovace
Nabízíme kompletní renovace dřevěných podlah a to nejen povrchovou úpravu, ale i opravu samotné podlahy a podpodlahy.

Ostatní
Ostatní produkty, které dodáváme pouze při instalaci dřevěných podlah. Jedná se o schody, obložení, dřevěné stropy, parapety, radiátorové mřížky a další.
Rychlý návrat do vrchní části stránek.
Více zajímavostí najdete na našich facebookových stránkách.

RYCHLÉ ODKAZY